Поезія - високий стяг душі.
Небо вільне для лету і для болю.
Катарсис серця і омовіння
чистим словом…
Ніхто з нас, напевно, ніколи не задумувався, що поезія як віршована мова народилась ще на зорі людської цивілізації. З усіх видів словесного мистецтва вона найдавніша. Майже всі народи мали віршовану мову вже на початку свого духовного життя - свої пісні, свій віршований духовний епос. Як стверджує історія, від поезії пізніше відокремилися художня проза і драматургія.
Прийнято говорити, що поезія - це загущеність думки й почуття... Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя. Символічним знаком поезії, як відомо, є крилатий кінь - Пегас, адже «крилатість» - одна з важливих її якостей. Коли поет пише про весну, то це - весна і щось більше. Коли він пише про дерево, то це - дерево і щось більше.
«Поезія. Таке коротке і таке змістовне слово! Вона і втішить, і пригорне, і приголубить. Часто спогади ніжним серпанком оповивають душу, та на серці тихий сум за втраченим. Вночі думається краще, коли навколо тиша. Часто згадується рідне село, де все було наймиліше. Думки бродять рідними місцями. Мої вірші є своєрідним поетичним щоденником. Усі свої болі, все, що почула, побачила, виливаю на папері. З поезією стає легше на душі». Це вислів поетеси Ліни Костенко, яку вважають найправдивішою поетесою сучасності. На нинішньому поетичному олімпі України серед інших майстринь слова живе вона як «нерозгадане чудо», «голос народу». Ліна Костенко є ще лицарем честі, взірцем громадської мудрості. Таким поетом може пишатися будь-який народ світу, бо він є спадкоємцем кращих традицій не лише своєї нації, а й усього людства.
Доля поета не завжди проста. Ось як казав про це Тарас Мельничук:
Дороги, як долі, схрещуються,
Котра з них моя? Котра?
Напевно, ота - в суперечностях,
Як небо - нова і як небо - стара,
А може, дорога моя не визначена?
А може, шукаю дарма?
Тоді мені сили вистачить
Іти по дорозі, якої нема.
Усі поети вірили, що головна місія митців на землі -
утверджувати життя і красу, нести людям заряд високої духовної сили і зігрівати
душі. Маючи непересічні здібності до написання поетичних творів, цілком і
повністю віддавали свій талант людям. У силу свого поетичного таланту поети
намагаються осмислити такі вічні теми, як любов до ближнього. Талант Бог
вручає, щоб людина віддала його іншим.
Сьогодні, у Всесвітній день поезії, ми
розпочинаємо нову рубрику «Поезія - це завжди неповторність», у якій ми будемо знайомити вас із новинками поетичного слова, із творчим доробком поетів рідного краю та
іншою літературою, яка є у фондах нашої бібліотеки.
Ось деякі з них:
До слова слово приникає,
До слова слово гомонить
Воно то легко ввись злітає,
То важко по землі біжить.
На те воно і зветься словом,
Одних карає за гріхи,
А з тими, хто з добром панує,
Безмежно лагідне завжди.
До слова слово прилітає,
Оповідає про світи,
І як вони людей навчають,
І як в них учаться самі.
М.
Ковалко
Поезія є дзеркалом людської душі.
ВідповістиВидалитиЗгодна зі словами Ліни Костенко "Поезія - це ЗАВЖДИ неповторність..." Дійсно, про що б не розповідали поетичні рядки, це завжди хвилює, скільки б їх не перечитував! А скільки є ще невідомих талантів, які просто не мають змоги друкуватись!
ВідповістиВидалитиПоезія - муза мрійників.
ВідповістиВидалитиМені подобається поезія Ліни Костенко, згідна з висловом " найправдивіша поетеса сучасності".
ВідповістиВидалитиДуже люблю українську поезію таких авторів як Ліна Костенко, Олександр Олесь, Андрій Малишко,Дмитро Павличко.
ВідповістиВидалитиДуже добре, що ви започатковуєте нову рубрику «Поезія - це завжди неповторність», адже ви, бібліотекарі, найперші дізнаєтеся новинки поезії з періодичних видань.
ВідповістиВидалити