Ads 468x60px

21 липня 2015

Шаховий тиждень у бібліотеці

Шахи - одна з найкращих і найпоширеніших ігор у світі. Деякі спеціалісти стверджують, що їм понад 5000 років! Не дивно, що сам винахід шахової гри, захований у сутінках стародавньої історії, обріс низкою цікавих фактів.Справа в тому, що винайдення шахів в різний час приписували грекам, римлянам, єгиптянам, персам, китайцям, індусам, арабам… Багато авторитетних спеціалістів зараз вважають, що шахи, можливо, з’явилися в Індії, здобули розповсюдження в Персії, Аравії, а потім і в Західній Європі.
Одна старовинна індійська народна мудрість порівнює шахи з океаном, в якому і комар нап’ється, і слон викупається. Дійсно, люди в різні часи шукали і знаходили в цій грі різні, інколи навіть протилежні властивості. В шахах бачили посібник з військової справи і альтернативу війні, призвану вирішувати конфлікти мирним шляхом. Так, за однією з версій, шахи винайшли буддисти в Індії. Адже за буддійськими звичаями війна та вбивство, незалежно від мети, є злочином. Тому замість справжньої війни велися битви на шаховій дошці. Деякі вчені вважають, що сама назва шахи пішла від перської мови, і коли гравці здійснювали атаку на короля суперника зі словами «Шах і мат» в перекладі з перської це означало: «король помер».
В шахах бачили гру, яка дозволяла людям різних рангів, поглядів, статків вступати між собою в рівноправний діалог. Шахи знайшли відображення у фольклорі й художній літературі, живопису та кіно. Психологи часто згадують гру в шахи, як ефективний спосіб поліпшити пам’ять, що дозволяє вирішувати складні завдання і продумувати хитромудрі ідеї. Шахи навіть стали рекомендувати в боротьбі з хворобою Альцгеймера. Сьогодні в шахи грають у всьому світі, й мільйони людей з цікавістю стежать за міжнародними турнірами!
Вважається, що шахи – гра для тих, хто від природи володіє високим інтелектом, логікою. Працівники читального залу міської бібліотеки вважають, що наші користувачі також можуть істотно підвищити свій інтелект, граючи в шахи; поринути у світ стрімких атак, ефектних комбінації, які так прикрашають будь-яку шахову партію. Але ж гравці знають, атака не виникає сама по собі. Для її успішного проведення необхідна тривала, кропітка, часом нудна підготовча робота. І лише надійний міцний фундамент може забезпечити успіх.
Бібліотекарі читального залу вирішили провести «Шаховий тиждень», в рамках якого були проведені інформ-коктейль «Цікаві факти про шахи», вікторина «Шахова абетка», шаховий турнір «Динамічний ферзь». Ці заходи викликали неймовірний інтерес у користувачів. Особливий ентузіазм і активність читачі виявили, прийнявши участь у вікторині. Учасники виявили досить глибокі теоретичні знання з історії шахів, стратегії та тактики. З найактивніших хочемо відзначити Астахова І., Виговського С., Аніканова С., Машкова А., Сайка В., Машкару А., Сичевського В. Вони отримали солодкі призи.



Шаховий тиждень пройшов вдало, весело і викликав в учасників бажання продовжити займатися грою в шахи, чого ми, бібліотекарі, і намагалися досягти. Всі присутні: і учасники, і вболівальники отримали масу позитивних емоцій.
Blog Widget by LinkWithin

1 коментар:

  1. У шахах, як і у житті. Щоб зробити хід - потрібно подумати. І ми дуже задоволені тим, що і сьогодні багато молоді цікавляться цією грою. А бібліотекарям хочемо подякувати, що допомагаєте пізнавати щось нове та цікаве юним гравцям. Гадаємо, що такі шахові турніри відбуватимуться частіше і усім буде цікаво дізнаватися про участь та перемоги учасників.

    ВідповістиВидалити